Protetické ošetření zubů se provádí při velké ztrátě tvrdých zubních tkání při pomoci korunek, fixních můstků, částečných a celkových snímacích náhrad a náhrad s využitím implantátů. Všechny protetické práce vyrábíme v laboratoři, která je součástí naší stomatologické praxe a je vybavena nejmodernějšími přístroji.

  • Celokeramické – vysoce estetická korunka. (také kapnička je tvořena tvrdým, pevným a houževnatým materiálem. Korunky jsou tvořeny opět ze dvou vrstev. Na rozdíl od kovové konstrukce tato korunka propouští částečně světlo, což se projeví přirozenějším působením barev.
  • Metalokeramické korunky – vnitřní část korunky tvoří kovová kapnička a na ní je napálena keramická vrstva. Kovová kapnička je tvořena ze slitiny obecných nebo ušlechtilých kovů a zajišťuje pevnost. Vně je kov pokryt vrstvou keramiky, která co nejvěrněji napodobuje barvou a tvarem původní zub. Korunky mohou být nasazeny na živém zubu, na zubu mrtvém s přeléčenou dření i na implantátech. Pro zhotovení korunky se musí zub upravit, zbrousit. Takto upravený zub se otiskne a tento otisk se odesílá do laboratoře, kde je vyrobena finální korunka.
  • Můstky jsou řešením chybějících zubů, jedná se o fixní ošetření. (tvz na pevno) Pakliže je pacientem odmítnuta léčba implantáty, volíme fixní můstek. To znamená náhradu, která je pevně nalepená na obroušené zuby. Nahrazované zuby jsou součástí můstku jako tzv. mezičleny, přičemž nosným elementem jsou zuby sousedící s mezerou, která se nabrousí na korunku a tvoří tak pilíře můstku.

V dnešní době jenom metalokeramické nebo celokeramické korunky jsou vhodné pro restauraci předních zubu. Ale nesmíme zapomenout na existující alternativu korunce:  fazety (veneers), estetická restaurace chrupu a implantace.

Posted in All